Galatasaray’da Marcao’ya transfer kancası

Geride kalan dönemi hayal kırıklığı ile tamamlayan Galatasaray’da forma giyen Marcao ile ilgili transfer savları devam ediyor. Brezilyalı futbolcunun yeni adresinin İspanya Ligi (La Liga) olabileceği öne sürüldü.

SEVILLA, MARCAO’YU GÜNDEMİNE ALDI

Ünlü İtalyan gazeteci Fabrizio Romano’nun savına nazaran; Sevilla, İngiltere Premier Lig takımı Aston Villa’ya sattığı stoper Diego Carlos’un yerine alternatif isimlere yöneldi. Sevilla, Galatasaray’da başarılı performans sergileyen Marcao’yu gündemine aldı.

MARCAO’NUN YENİ TRANSFER PİYASASI

İsmi birçok kere transfer söylentilerine karışan Brezilyalı stoper, bu dönem sarı kırmızılı grup ile toplam 39 maça çıktı ve 1 gol 1 asistlik performans sergiledi. Transfermarkt bilgilerine nazaran; Marcao’ya 14 milyon Euro kıymet biçiliyor.

GALATASARAY İLE MUKAVELESİ NE VAKİT BİTECEK?

Galatasaray, Marcao ile yeni mukavele imzalamıştı. Buna nazaran; Marcao, 2023-24 dönemi sonuna kadar sarı-kırmızılı kulübün futbolcusu durumunda. Marcao, 2022-23 döneminde yıllık 1.3 milyon Euro sabit transfer fiyatı kazanacak. 2023-24 döneminde ise futbolcunun yıllık yararı 1.4 milyon Euro’ya yükselecek.

Yorum yapın