Galatasaray’ın genç futbolcusu Karagümrük’te

Fatih Karagümrük, geçtiğimiz dönem Galatasaray ile U-19 Seçkin Gelişim Ligi şampiyonluğu yaşayan Buyruk Tintiş’i renklerine bağladı.

Dünyaca ünlü İtalyan teknik adam Andrea Pirlo’yu grubun başına getiren ve gayesi Avrupa olarak belirleyen Fatih Karagümrük, birinci transferini gerçekleştirdi. Gelecek dönem takım yapılandırmasına sürat veren İstanbul temsilcisi, kulübün toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, geçtiğimiz dönem Galatasaray ile U-19 Seçkin Gelişim Ligi şampiyonluğu yaşayan 18 yaşındaki sol bek Buyruk Tintiş’i renklerine bağladığını duyurdu.

Karagümrük, transfere ait, “18 yaşındaki sol bek Buyruk Tintiş’i renklerimize bağladık. Geçtiğimiz dönem Galatasaray ile U-19 Seçkin Gelişim Ligi şampiyonluğu yaşayan Buyruk Tintiş, çeşitli yaş kümelerinde da birçok defa Ulusal formayı terletme başarısı gösterdi. Yeni transferimiz Buyruk Tintiş’e beğenilen geldin diyor, Karagümrük forması altında muvaffakiyetler diliyoruz” tabirlerini kullandı.

Galatasaray ile U-19 Seçkin Gelişim Ligi şampiyonluğu yaşayan Buyruk Tintiş, geride kalan dönemde U-19 Seçkin Gelişim Ligi’nde sarı-kırmızılı forma ile 30 maçta toplam 2 bin 369 dakika alanda kalırken, ekibine 8 gol, 5 asistlik katkıda bulundu.

Yorum yapın