HDP’lilerin merasimde olduğunu duyan kayyım kapıdan döndü

DİYARBAKIR – Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti’nin, ’36. Yılın Başarılı Gazetecileri Ödülleri’ sahiplerini buldu.Gelenekselleşen ödül merasimi, cemiyetin bahçesinde yapıldı. Merasime HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun, Yenişehir Kaymakamı ve Kayapınar Belediyesi kayyımı Murat Beşikçi, Kayapınar Kaymakamı ve Kayapınar Belediyesi kayyımı Arif Karaman, Bağlar Belediye Lideri Hüseyin Beyoğlu, Diyarbakır Ticaret Borsası Lideri Engin Yeşil ve Organize Sanayi Bölgesi Lideri Mustafa Fidan’ın yanı sıra çok sayıda gazeteci katıldı.

KAYYIM KAPIDAN DÖNDÜ

Tigris gazetesinin haberine nazaran merasime, bir mühlet evvel Diyarbakır’a vali ve büyükşehir belediyesine kayyım olarak atanan Ali İhsan Su’nun hali damga vurdu.
Merasim başlamadan evvel etraf denetimi için GGC bahçesine gelen müdafaaların HDP’lilerin merasimde olduğunu anons etmesi üzerine Su, cemiyetin kapısından dönerek merasime katılmadı.
Su merasime katılmayınca, gazetecilere ödül takdimi yapacakların sıralamasında kahır yaşandı.

KÜRTÇE SUNUM YAPILMADI

Son yıllarda Kürtçe haber kısmında mükafatların verilmesi nedeniyle gece Kürtçe ve Türkçe sunuluyordu. Lakin bu yıl Kürtçe sunum yapılmaması da dikkat çekti. (DUVAR)

Yorum yapın