Merakla bekleniyordu! Ek göstergede 600 puan artış: Tüm memurlar yararlanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’te gerçekleştirilen bakanlar toplantısı sona erdi. Milyonların beklediği 3600 ek göstergeye ait, “Ek gösterge artışıyla çalışan ve emeklisiyle tüm kamu görevlilerine verdiğimiz kelamı tutuyoruz. Kamu çalışanları lehine bir fedakarlıkta bulunarak, tüm memurlarımızın ek göstergelerinde 600 puanlık bir yükseltmeye gitmeyi kararlaştırdık. Yardımcı hizmetler sınıfındakiler dahil, ülkemizdeki 5,3 milyon kamu görevlimizin tamamı, önümüzdeki yılbaşından itibaren bu düzenlemeden yararlanacaktır.” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

TÜM MEMURLARA 600 PUAN ARTIŞ

“Memurlarımızın ek gösterge düzenlemesiyle ilgili çalışmayı tamamladık. Meclisimizin takdirine sunacak safhaya getirdik. Bu bahis birinci gündeme geldiğinde öğretmenlerimize, polislerimize, sıhhat çalışanlarımıza ve din görevlilerimize ek göstergelerini 3600’e çıkarma kelamı vermiştik. Kurallarımızı zorlama kıymetine kamu çalışanları lehine bir fedakarlıkta bulunarak tüm memurlarımızın ek göstergelerinde 600 puanlık bir yükseltmeye gitmeyi kararlaştırdık. Ülkemizdeki 5,3 milyon kamu görevlimizin tamamı önümüzdeki yıl başından itibaren bu düzenlemeden yararlanacaktır.”

1. dereceye gelmiş olma kaidesiyle kelam verdiğimiz tüm meslek kümelerindeki hak sahipleri çabucak 3600 ek göstergeye yükseltilecektir. Bunun yanında, genel müdür yardımcılarının ek göstergeleri 4400’e, şube ve ilçe müdürlerinin ek göstergeleri de 3000’e çıkartılacaktır.

EMEKLİ İKRAMİYE MAAŞLARDA ARTIŞ

Ek gösterge düzenlemesi memurlarımızın emekli ikramiye ve maaşlarında önemli kazanımlar getiriyor. Ek göstergesi 3600’e çıkan 30 yıllık hizmeti bulunan bir memurun emekli maaşı 1234-1391 TL ortasında, emekli ikramiyesi ise 44 bin 500 – 50 bin 150 lira ortasında artacaktır. Mülki yönetim amirleri başta olmak üzere yaptıkları işte özlük hakları ortasındaki makas açılan kamu görevlileriyle ilgili düzgünleştirici bir düzenlemeyi de bu kapsamda gerçekleştireceğiz.”

Yorum yapın