‘Pandemi bitmedi, gündemden düşürüldü! Aşılarınızı kesinlikle tamamlayın’

Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi, mikrobiyoloji kısmında çalışan Emrah Altındiş, “Hepimiz pandemiden yorulduk, lakin pandemi bitmedi gündemden düşürüldü. Aşılarınızı kesinlikle tamamlayın” daveti yaptı.

Mikrobiyolog Emrah Altındiş, binlerce kilometre uzaktan, Amerika’dan Türkiye’ye Covid-19 bildirisi gönderdi. Pandeminin bitmediğini, gündemden düşürüldüğünü söyleyen Altındiş, “Anladığım kadarıyla Türkiye’de artık çoğunluk Covid-19 bitmiş üzere davranıyor ve maske dahi takmıyor.

Hepimiz pandemiden yorulduk lakin pandemi bitmedi, gündemden düşürüldü. Hem kendinizi, hem risk altında milyonlarca bireyi korumak için kapalı alanlarda maske takmaya devam edin” ihtarında bulundu.

Mikrobiyolog Emrah Altındiş

“SAÇMA SAPAN REHAVET YARATILDI”

Aşıların koruyuculuğunun 3-6 ayla hudutlu olduğunu hatırlatan Altındiş, “Yaratılan saçma sapan rehavetle insanları artık maske takmaya, aşı olmaya dahi ikna etmek çok güç olacak. Bu saçma sapan siyasetlerin sonucunu sonbaharda hadiselerde ve vefatlarda büyük bir artış olarak göreceğiz maalesef. Aşılarınızı kesinlikle tamamlayın. Kapalı yerlerde toplumsallaşmak, çalışmak zorundaysanız, maske takmaya kesinlikle devam edin” dedi.

“RiSK KÜMELERİNİ DÜŞÜNÜN”

Maske takanların yalnızca kendilerini değil, obez, şeker hastası üzere risk kümelerindeki insanları da koruyacağını belirten Altındiş, Türkiye’de bayanların yüzde 39’u, erkeklerin yüzde 25’nin obez olduğunu, yapılan araştırmalara nazaran yaklaşık 11 milyon diyabet hastası olduğuna dikkat çekerek, “Maskesizlik bu on milyonlarca risk kümesindeki insan için vefat riski ile burun buruna yaşamak demektir” sözlerini kullandı.

 

Yorum yapın