Son Dakika: Mevlüt Çavuşoğlu İtalya’da kaybolan helikopterle ilgili gelişmeyi duyurdu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çek mevkidaşı Jan Lipavsky ile gerçekleştirdiği basın toplantısında konuştu. 

Çavuşoğlu’nun açıklamasından öne çıkan satır başları:

“İtalya’da bir helikopter kazası meydana geldi. Büyükelçimiz ve başkonsolosumuz bölgede. Araştırmalar vardı, biraz evvel haber geldi, helikopterin düştüğü bölge bulunmuş ancak şimdi helikopterdeki bireyler hakkında bilgi edinemedik.

Öte yandan, Corriere della Sera’nın haberine nazaran İtalya’da içinde 4 Türk’ün de bulunduğu ve kaybolan helikopterin kalıntılarının görüldüğü lakin helikoptere şimdi ulaşılamadığı belirtildi.

Haberde helikopterin kalıntılarıyla uyumlu bir enkaz ve krater alanı tespit edildi. Bölgede yaşayan bir kişinin kurtarma gruplarına helikopterin mümkün kalıntılarının olduğu yeri bildirdiğine vurgu yapıldı. Alanın Battista ile Segheria ortasındaki bölge olduğu belirtiliyor. Yer takımlarının olay yerine hareket ettiği, helikopterle de alana işçi indirileceği öğrenildi.

Gazzetta di Modena’da yer alan bir haberde ise yolculardan birinin fırtına çıktığında çektiği birkaç saniyelik görüntüyü oğluna gönderdiği belirtildi. Bu kişinin Lübnanlı yolculardan biri olduğu belirtilirken görüntü ise yayınlanmadı”

Yorum yapın