Xiaomi kararı verdi, logo değişiyor!

Düşenin dostu olmaz sözü geçtiğimiz günlerde bir kez daha tecelli etmiş ve uzun yıllardır birlikte çalışan Huawei ve Leica yollarını ayırdıklarını duyurmuştu. Her ne kadar bu ayrılığın nedeni hakkında kapsamlı bir paylaşım yapılmış olmasa da, otoritelere göre bu durumun tek nedeni Huawei’nin Google ambargosu yüzünden düştüğü durum.

Özellikle Leica’nın henüz bu duyurunun üzerinden önemli bir süre geçmemişken, artık Xiaomi ile ortak çalışacağını açıklaması, Huawei ile süren anlaşmanın neden ve kimin tarafından iptal edildiğini de gözler önüne seriyor. Tabi bu işin başka boyutuydu, biz gelelim Xiaomi Leica ortaklığına.

Xiaomi kararı verdi, logo değişiyor!

İnternette paylaşım yapan bir duyum hesabının iddiasına göre, Xiaomi 12 Ultra’nın arka yüzeyinde kırmızı desen üzerine beyaz harflerle yazılmış geleneksel Leica amblemi yer alacak. Bugüne kadar akıllı telefonların kameralarında ince bir stille Leica yazdığını çokça görmüştük, ancak telefonun arka yüzeyinde adeta bakar bakmaz kendini gösteren ayrı bir logo ile hiç karşılaşmamıştık. Gerçekten böyle bir şey ile karşılaşıp karşılaşmayacağımızı ise zaman gösterecek.

Son olarak haberimizi yeni akıllı telefonun muhtemel çıkış tarihi hakkında bilgi vererek sonlandıralım. Xiaomi’ye yakın kaynaklardan servis edilen bilgilere göre, yeni akıllı telefon modeli Ağustos ayı içerisinde tanıtılacak.

Yorum yapın