Yeni Volkswagen Amarok’tan ipucu görseli geldi

Alman araba üreticisi Volkswagen, sevilen pick-up modeli Amarok’un yenilenen versiyonu bu yıl tanıtacak.

Ticari araçları konusunda bir iştirake imza atan Volkswagen ve Ford, yeni Amarok modelini birlikte üretecek.

Yeni Volkswagen Amarok temmuzda geliyor

Ford, yenilenen Amarok’u Güney Afrika’daki bir fabrikada bir ortaya getirerek üretimini gerçekleştirecek.

Arkadan çekişli, yarı vakitli 4×4 ve tam vakitli 4×4 konfigürasyonlarında, akaryakıtlı ünite de dahil olmak üzere 2.0 litrelik dört silindirli motor çeşitleriyle satışa çıkacak olan Amarok’un tanıtım tarihi 7 Temmuz olarak açıklandı.

Amarok’un en üst seviye güç aktarma organı ise 3.0 litrelik bir V6 TDI olacak. Böylece heyetim, 250 beygir gücü ve 600 Nm tork üretebilecek.

Amarok, satışa sunulduğu pazara nazaran farklı motor seçenekleriyle satışa sunulacak. Yeni aracın yıl sonuna gerçek satışa çıkması bekleniyor.

Amarok’tan yeni ipucu görseli geldi

Yeni jenerasyon Volkswagen Amarok ile ilgili ipucu paylaşımları gelmeye devam ediyor. Alman üretici, bu kere yeni Amarok’un iç yerini paylaştı.

Solda Volkswagen’in alışık olduğumuz üç kollu direksiyon simidi bizleri karşılıyor. Merkezde ise dikey olarak konsola gömülü dokunmatik multimedya ekranı var.

2023 Volkswagen Amarok’taki multimedya ekranı donanım düzeyine nazaran 10 inç yahut 12 inç olarak karşımıza çıkacak.

Görselde yer almasa da 2023 Volkswagen Amarok’un teknolojileri ortasında dijital gösterge panelinin de bulunacağını biliyoruz.

Bunun dışında IQ.Light Matrix LED teknolojisi, 30’dan fazla şoför yardımcı sistemi, 10 istikametli elektrikli ayarlanabilir koltuklar ve premium ses sistemi de yeni jenerasyon pickup’ta tercih edilebilen özelliklerden olacak.

Yorum yapın